No vēstures.Fotogrāfi dodas uz laukiem.

Uldis Varnevičs http://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/fotografi-dodas-uz-laukiem-164443

Ap 80 dalībnieku, vairāk nekā desmit organizatoru un palīgu, astoņi lektori, trīs konkursi, četru pagastu apmeklējums un vairāku simtu Bauskas novada iedzīvotāju uzrunāšana – tāda ir pasākuma «Foto dienas Bauskā 2017» bilance.

Pērn rīkotās Foto dienas kļuva par labu reklāmu. «Pirms gada no Liepājas bijām tikai trīs, tagad esam trīspadsmit,» teic lektors Jānis Vecbrālis, kura klātbūtne pasākumam piešķir īpašu šarmu.

Foto dienas šogad bija ļoti aizraujošas. Pirmās dienas, 19. maija, pusdienlaikā pasākuma vadītāji Linda Kaufmane un Mārtiņš Vanags dalībniekiem stāstīja par konkursiem.

Uzvarētājus paziņoja 21. maijā. Īpašs konkurss tika rīkots tiem, kas fotografē ar viedtālruni. Laurus plūca rīdziniece Evita Puzāne, kas iemūžināja lektoru Agri Klestrovu Bauskas pilī. «Telefonā ieraudzīju skaistu mirkli. Likās, ka gaismas stari veido saziņu starp šo un to pasauli. Noskaņa bija fantastiska. Daudz labāka par krāsaino bija melnbaltā fotogrāfija!» Uzņemtos attēlus var meklēt  «Instagram» vietnē ar birku #fotodienasbauska.

Jāņa Vecbrāļa rīkotā konkursā par labāko portretu īpaši veicās Valijai Platacei un Marikai Kovaļevskai, kas iemūžināja viena otru. Ikdienā izdevās tvert mirkļus ar emocionālu stāstu.

Lielu uzmanību guva Iecavas novada rotu meistares Gintas Zaumanes organizētais konkurss. Iecavniece uzticēja desmit savas rotas fotogrāfiem, kas paši meklēja modeļus un iespējas parādīt portretu ar īpašo rotu. Veicināšanas balvu ieguva Laila Arāja, kas ar rotu iemūžināja Dāviņu pagasta iedzīvotāju, kurai tuvojas simt gadu jubileja. Fotogrāfe solīja modelei nogādāt gan speciālu G. Zaumanes brošu, gan fotogrāfiju. Konkursā uzvarēja Ilona Kila, kas iemūžināja Foto dienu dalībnieci Ilgu Lasmani.

Viens konkurss bija veltīts šī gada tēmai – portrets. Sestdienas, 20. maija, pēcpusdienā fotogrāfi devās uz četriem Bauskas novada pagastiem – Codi, Dāviņiem, Gailīšiem un Mežotni. «Vienīgās problēmas bija Codē, kur pagastu pārstāvēja Inga Celma un vietējie nebija uzrunāti. Citviet bija ļoti labi – pagastu vadība iepriekš bija uzrunājusi fotografējamos cilvēkus,» stāsta L. Kaufmane.

Mūsu uzdevums bija iemūžināt iedzīvotājus, kas piekrīt fotografēties, viņu nodarbei un dzīvesveidam šoreiz nebija īpašas nozīmes. Codes pagastā fotogrāfi izstaigāja ciemu un apmeklēja vairākas ģimenes. Rīdzinieki priecājās par sakopto teritoriju, cilvēkiem, kas strādā uz lauka un būvē sev māju. Codieši bija ļoti atsaucīgi un labprāt piedalījās nelielās fotosesijās.

Šī portretu konkursa rezultāti vēl nav zināmi. L. Kaufmane informēja, ka nākamgad plānots izdot grāmatu ar labākajiem darbiem, kas būs veltīta Latvijas simtgadei. Nākamajās Foto dienās 2018. gada 18. – 20. maijā grāmata jau būs pieejama pasākuma dalībniekiem.

Using Format