Padomi un rekomendācijas:

Saturs: 

1. Gaidību fotosesija. Jautājumi un atbildes

1. Gaidību fotosesija. Jautājumi un atbildes

* Ievadam. Kāpēc fotografēties gaidību laikā?

Lai būtu tāda "taustāma" atmiņa par šo skaisto laiku, par mīlestību -  pret gaidāmo bērniņu un bērna tēvu, par laimi - ko jūti, gaidot mazulīti.

* Kurā gaidību laika periodā vislabāk fotografēties?

Ja gaidi pirmo bērniņu, labāk fotografēties no 32-34 nedēļai, ja atkārtota grūtniecība, labākais laiks būtu no 29-38 nedēļai. Ja gaidi dvīņus, var fotografēties agrāk - no 25 nedēļas.  Protams,  viss atkarīgs no jaunās māmiņas pašsajūtas, vēderiņa lieluma, pieņemšanās svarā, utt.  Esmu fotografējusi arī devītajā mēnesī, bet tad gan nepamet sajūta, ka varam sagaidīt bērniņu fotosesijas laikā ;) Labāk fotografēties ātrāk nekā vēlāk. 

* Optimālākais gaidību fotosesijas ilgums?

Es teiktu, ka  vismaz  2 stundas. Mēs iepazīstamies, parunājam, pafotografējam testa kadrus, lai zustu nedrošības sajūta un mums gala rezultātā sanāktu lieliskas fotogrāfijas. Nekādas steigas! Šajā laikā var nomainīt vismaz divus  apģērbu komplektus. Protams, viss atkarīgs no jaunās māmiņas pašsajūtas, var fotografēties īsāku laika brīdi vai garāku.

* Kur fotografēties gaidību laikā?

   > Mājās, ja ir sajūta, ka tur justos vislabāk.  Fotogrāfijas būs siltākas un atmiņas mīļākas. Var tieši pafotografēt kādu dienas daļu, vēlams rīta stundās vai dienas vidū, kad ir daudz dabiskās gaismas. Var būt kopā visa ģimene, mājdzīvnieki, utt.   Vārdu sakot, dzīves stila fotogrāfijas. Apģērbsvar apakšveļā, naktskreklā, var vilkt mīļāko bikškostīmu, utt. Var nekrāsoties, var frizūra būt -  kā tikko pamodusies. Viss atkarīgs no iekšējās izjūtas, kā vēlies sevi redzēt šajās fotogrāfijās. Galvenais, lai justos brīvi un nepiespiesti.

  > Dabā. Galvenais faktors, kas jāņem vērā - laika apstākļi.  Labākais laiks, kad fotografēties dabā, būtu vakarpusē vai agrā rītā. Vasarā - nebūs tik karsti, kā arī  rītausmā vai vakara saulē sanāks burvīgas noskaņas fotogrāfijas. Es saku jā - jebkuram dienas laikam, gadalaikam  un vietai. Var fotografēties parkā, mežā, pļavā, utt, kā arī tieši urbānajā pilsētvidē. Viss atkarīgs no iespējām, vēlmēm un  idejas. Apģērbs - atbilstoši izvēlētajai videi. 

 > Studijā.  Ja ir slikti laika apstākļi, ziemā, aukstā rudenī vai pavasarī - var fotografēties dienas gaismas studijā.  Apģērbs - lai fotografētos studijā,  būtu ļoti rūpīgi jāpārdomā apģērba izvēle, kā arī vēlams skaists matu sakārtojums un make up.  Papildus rodas izmaksas par fotostudijas nomu, stilistu.  Obligāta priekšapmaksa par studijas nomas laiku, kas netiks atgriezta, ja tikai dienu iepriekš vai vēl vēlāk būs zināms, ka nebūs iespējams atnākt uz fotosesiju. 

* Kā sapucēties gaidību fotosesijai?

Pats galvenais nosacījums - apģērbā, ko izvēlies uzvilkt uz gaidību fotosesiju, jājūtas ērti un pārliecināti!!!

Vispārēji ieteikumi apģērba un aksesuāru izvēlē gaidību fotosesijai:

#Apģērba krāsa - vēlami, bet ne obligāti - pasteļtoņu, gaišas krāsas, vienkrāsaini (arī melni un spilgti) apģērbi.  Ja fotografējies ar vīru, bērniem -  visiem apģērbā saskaņotas krāsas. Ja apakšveļa - vienkrāsaini bodiji, mežģīnes, komplekti. Protams, atkarīgs no vides, var vilkt spilgti sarkanas krāsas kleitu, bet jābūt atbilstošam un spilgtākam MAKE UP.

#Ko vilkt? Jaunajai māmiņai noteikti piestāvēs kleitas -  līdz zemei, var līdz celim, kuplas vai - tieši uz auguma (izskatās brīnišķīgi).  Ja vēlies gaisīgu un romantisku  tēlu - tills, mežģīnes. Ja esi sportiska un vēlies izcelt savu augumu- bodiju, apakšveļu, apģērbu uz auguma. Dabā var arī bikškostīmu, zilus džinsus, gaišas bikses, gaišu blūzīti, džemperi - vēsākā laikā.  Kungam  - kā jau iepriekš rakstīju, jābūt pieskaņotā apģērbā (ja sievai vakarkleita, arī vīram jābūt svinīgā apģērbā). Lieliski izskatās gaišas bikses, gaišs apģērbs kopumā.  Noteikti jāpadomā, lai apavi un citi aksesuāri sader ar apģērbu.

#Make UP, frizūra - atbilstoši idejai. Parasti labi izskatās  dienas krāsas grims, jo spilgtāks apģērbs, jo spilgtāks grims. Arī melnam apģērbam labāk piestāvētu  vakara make up. Matu sakārtojums - kādu vēlaties, bet reizēm vērts padomāt arī par lielām cirtām, augstu copi, augstāku matu sakārtojumu īsu matu īpašniecēm, lai augums ar vēderiņu fotogrāfijās izskatītos proporcionālāk. 

# Aksesuāri - dzīvie ziedi, vainadziņš, gaidāmā mazuļa drēbītes (mazākā izmēra - zeķītes, apaviņi, krekliņi, utt.), mīkstās rotaļlietas, piepūšamie baloni (vienkrāsaini, balti vai pasteļtoņos), brīnumsvecītes, audums (tills, mežģīnes), utt.

Protams, ka pirms fotosesijas sazināsimies un par visu vienosimies!

* "Es uztraucos, jo...

"..esmu pieņēmusies svarā un sev nepatīku..." - kopā darīsim visu, lai  būtu skaisti!  Izvēlēsimies labākos rakursus, smaidīsim, viss būs kārtībā ;)

"..vīrs atnāks līdzi, bet negrib fotografēties..." - lielākoties jā, vīri tā dara, bet lielākā daļa ļaujas pierunāties un vismaz pāris reizes ļauj sevi nofotografēt. Ir gadījumi, kad pēc pāris testa kadriem,  arī skarbie kungi atveras un  ļaujas fotografēšanās priekam ;) Pēc tam ir priecīgi, ka tomēr ir kopā ar savu mīļo sievu un gaidāmo bērnu skaistās fotogrāfijās...

"..man nav ne jausmas, ko vēlos, nav ideju..."  - tad kopā mēģināsim rast Tev atbilstošāko tēlu un ideju ;) 

"..nemāku pozēt.." - tāpēc jau ir fotogrāfs, kas māk ieteikt un iedrošināt ;) 
Using Format